Seminarium Zakładu Geometrii

poincare-disc

15/11/17

Najbliższe seminaria:

  • Środa, 15 listopada 2017, godz 12.15, sala nr 309:
      Bartosz Kamedulski, Indeksy punktu stałego iteracji homeomorfizmów płaszczyzny
  • Środa, 22 listopada 2017, godz 12.15, sala nr 309:
      Marithania Silvero Casanova, Semi-adequate links and second to extreme Khovanov homology

Lista uczestników seminarium:

  • prof. dr hab. Andrzej Szczepański
  • prof. UG, dr hab. Witold Rosicki
  • prof. UG, dr hab. Andreas Zastrow
  • dr Marek Hałenda
  • dr Michał Jabłonowski
  • dr Rafał Lutowski
  • dr Maciej Mroczkowski
  • dr Maciej Niebrzydowski
  • dr Janusz Przewocki
  • dr Ewa Tyszkowska

Odczyty w roku akademickim 2017/2018:

  • 2017-11-22: Marithania Silvero Casanova, Semi-adequate links and second to extreme Khovanov homology
  • 2017-11-15: Bartosz Kamedulski, Indeksy punktu stałego iteracji homeomorfizmów płaszczyzny
  • 2017-11-08: Maciej Mroczkowski, Węzły z liczbą skrzyzowań Hopfa mniejszą lub rowną 1
  • 2017-10-25: Michał Jabłonowski, Trudne rozwiązania diagramów klasycznych i powierzchniowych
  • 2017-10-18: Rafał Lutowski, Afiniczne reprezentacje grup Fibonacciego
  • 2017-10-04: Andrzej Szczepański, Formy przeciecia 4-wymiarowych rozmaitosci prawie plaskich

Odczyty w roku akademickim 2016/2017:

  • 2017-06-14: Sławomir Kwasik, Rozmaitości z własnością punktu stałego i ich kwadraty
  • 2017-06-07: Thilo Kuessner, Używanie topologii do badania reprezentacji grup w SL(3,R)
  • 2017-05-17: Andreas Zastrow, Porównanie różnych konstrukcji uogólnionych nakryć opartych na uniwersalnej przestrzeni ścieżek
  • 2017-05-10: Maciej Mroczkowski, Rozwłóknienie Hopfa i minimalna ilość skrzyżowań klasycznych splotów przy rzutowaniu Hopfa
  • 2017-04-19: Andrzej Szczepański, uasi regularne rozmaitosci eliptyczne
  • 2017-04-12: Ewa Tyszkowska, Działanie skończonej grupy z daną sygnaturą na powierzchni Kleina, II
  • 2017-04-05: Ewa Tyszkowska, Działanie skończonej grupy z daną sygnaturą na powierzchni Kleina
  • 2017-03-29: Andrzej Weber, Klasy charakterystyczne osobliwych (lub nie) rozmaitości algebraicznych z działaniem torusa
  • 2017-03-22: Maciej Starostka, O indeksie Conleya
  • 2017-03-16: Robert Alicki, Rotujące Czarne Dziury. Geometria i Kwanty
  • 2017-03-08: Błażej Szepietowski, Topologiczna sztywność działań skończonych grup cyklicznych na zwartych powierzchniach
  • 2017-03-01: Rafał Lutowski, Spinc struktury na rozmaitościach Hantzsche-Wendta
  • 2017-02-15: Marithania Silvero, Homologie Khovanova węzłów i splotów
  • 2017-01-04: Andrzej Szczepański, Grupy rozproszone II
  • 2016-12-21: Andrzej Szczepański, Grupy rozproszone
  • 2016-12-14: Maciej Niebrzydowski, O pewnych nowych homologicznych niezmiennikach zawęźlonych powierzchni
  • 2016-11-30: Janusz Przewocki, Z-struktury dla rozszerzeń grup
  • 2016-11-24: Olga Belova, Connections in the fiberings associated with Grassmann manifold and Grassman-like manifold of centered planes
  • 2016-11-16: Rafał Lutowski, Spin struktury na prawie płaskich 4-rozmaitościach
  • 2016-11-09: Michał Jabłonowski, O prezentacjach i reprezentacjach diagramów znakowanych w postaci warkoczowej
  • 2016-11-02: Ewa Tyszkowska, Automorfizmy pseudo-rzeczywistych powierzchni Riemanna
  • 2016-10-26: José Gabriel Carrasquel Vera, Topological complexity and efficiency of motion planning algorithms
  • 2016-10-19: Maciej Mroczkowski, Skein moduły Dubrownika
  • 2016-10-12: Marek Hałenda, Symetrie płaskich rozmaitości zespolonych II

Odczyty w roku akademickim 2015/2016:

  • 2016-06-01: Józef Przytycki, Typ homotopijny kompleksu niezależności grafu okręgu: motywacja homologiami Khovanova splotów
  • 2016-05-18: Andrzej Szczepański, G2-flat manifolds
  • 2016-05-11: Sławomir Kwasik, Decomposing manifolds into Cartesian products
  • 2016-05-04: Anna Parlak, Pierwiastki z Y-homeomorfizmów i transpozycji wstęg Möbiusa
  • 2016-04-20: M. Vlasenko, Arithmetic properties of periods in families of algebraic varieties
  • 2016-04-13: Anna Gąsior, Spin struktury na kahlerowkich rozmaitościach Botta
  • 2016-04-06: Magdalena Zielenkiewicz, Homomorfizm Gysina w kohomologiach ekwiwariantnych
  • 2016-03-23: William Mance, Normal numbers with respect to the Cantor series expansions
  • 2016-03-02: Marek Hałenda, Symetrie płaskich rozmaitości zespolonych
  • 2016-01-25: Janusz Przewocki, Teoria ograniczonych kohomologii i jej wybrane aplikacje
  • 2016-01-13: Dietrich Burde, Simply transitive groups of nil-affine motions
  • 2015-12-09: Maciej Niebrzydowski, Zastosowanie entropii do konstrukcji niezmiennikow grafów o sztywnych wierzchołkach
  • 2015-11-25: Rafał Lutowski, Spin struktury na płaskich rozmaitościach typu diagonalnego
  • 2015-11-18: Maciej Mroczkowski, Skein moduły oparte na wielomianach Kauffmana i Dubrovnika dla przestrzeni soczewkowych Lp,1
  • 2015-11-04: Ewa Tyszkowska, Podgrupy nieeuklidesowych grup krystalograficznych
  • 2015-10-14: Witold Kraśkiewicz, Wprowadzenie do teorii reprezentacji grup symetrycznych
  • 2015-10-07: Gerhard Hiss, Branching graph for finite classical groups

Odczyty w roku akademickim 2014/2015:

  • 2015-06-03: Józef Przytycki, Nieprzemienna płaszczyzna i q-wielomian drzewa z korzeniem
  • 2015-05-06: Paweł Traczyk, Reprezentacja Burau, lemat o ping-pongu i algebry Temperleya-Lieba
  • 2015-03-25: Maciej Borodzik, Knot Heegaard Floer homology and Upsilon function
  • 2015-03-18: Maciej Starostka, Niezmienniki Seiberga-Wittena i stabilna teoria homotopii
  • 2015-03-05: Janusz Przewocki, Teoria homologii Milnora-Thurstona dla pewnych dzikich przestrzeni topologicznych
  • 2015-02-25: Witold Rosicki, O problemie Borsuka dotyczącym homotopijnych dominacji
  • 2015-01-14: Ewa Tyszkowska, Kryterium na istnienie symetrii powierzchni Riemanna
  • 2015-01-07: Agnieszka Bojanowska, Topologia w Seulu
  • 2014-12-03: Agnieszka Klekot, Gradient i dywergencja dla form o wartościach w wiązce
  • 2014-11-26: Mariusz Żynel, Analiza oszczędnych układów pojęć pierwotnych geometrii fragmentów Grassmanianów rzutowo zanurzalnych
  • 2014-11-19: Ewa Tyszkowska, Rodzina konforemnie asymetrycznych powierzchni Riemanna
  • 2014-11-12: Rafał Lutowski, Grupy automorfizmów zewnętrznych grup krystalograficznych
  • 2014-11-05: Andrzej Szczepański, Asferyczne rozmaitości pozbawione symetrii
  • 2014-10-24: Stefan Jackowski, Charakterystyka Eulera małych kategorii
  • 2014-10-22: Ewa Tyszkowska, The degree of p-hyperellipticity of asymmetric Riemann surfaces
  • 2014-10-15: Andreas Zastrow, O nieściągalności wężowych i alternujących stożków
  • 2014-10-08: Maciej Niebrzydowski, Algebry ternarne w teorii węzłów

Odczyty w roku akademickim 2013/2014:

  • 2014-06-18: Mieczysław Dąbkowski, Stany Catalana dla uogólnionego skrzyżowania
  • 2014-06-04: Józef Przytycki, Kategorie symplicjalne i kubiczne w teorii wezlow
  • 2014-05-28: Marcin Marciniak, Właściwości nieprzemiennych torusów
  • 2014-05-14: Anna Gąsior, Spin struktury na rzeczywistych rozmaitościach Botta
  • 2014-04-09: Rafał Lutowski, Nieprzywiedlne reprezentacje euklidesowe grup Fibonacciego
  • 2014-04-02: Maciej Mroczkowski, Skein moduły i nieprzemienny torus, za C. Frohman i G. Gelca
  • 2014-03-19: Andrew Bruce, On the higher order tangent bundles of a supermanifold
  • 2014-02-19: Christophe Eyral, Computing the fundamental groups of plane curve complements
  • 2014-01-15: Rafał Lutowski, Spin struktury na płaskich rozmaitościach
  • 2013-12-18: Michał Stukow, Dwa skręcenia Dehna generujące grupę wolną jako ilustracja znaczenia orientacji
  • 2013-12-04: Michał Jabłonowski, Linking numbers of surface-knots and their bordism group
  • 2013-11-27: Andreas Zastrow, Two problems about generalized covering spaces
  • 2013-11-20: Rafał Lutowski, O normalizatorach grup skończonych w O(n)
  • 2013-11-13: Maciej Mroczkowski, Skein moduł HOMFLYPT przestrzeni soczewkowych L(p,1)
  • 2013-11-06: Witold Rosicki, Kocyklowy niezmiennik położenia rozmaitości w kowymiarze 2
  • 2013-10-30: Anna Gąsior, Operator Diraca na rozmaitości Heisenberga
  • 2013-10-23: Álvaro Sánchez González, Shape theory: An approximation theory for (not so) strange topological spaces
  • 2013-10-16: Michał Eckstein, Geometria nieprzemienna
  • 2013-10-09: Ahmed Z., Study of a new graph category

Odczyty w roku akademickim 2012/2013:

  • 2013-06-05: Rafał Komendarczyk, Homotopijne ogniwa i niezmiennik κ
  • 2013-05-08: Rafał Lutowski, Symetrie płaskich rozmaitości
  • 2013-04-24: Andrzej Szczepański, Spin struktury na infranilrozmaitościach
  • 2013-04-17: Maciej Mroczkowski, Skein modul nawiasu Kauffmana przestrzeni pryzmowej M(1,3)
  • 2013-04-10: Nansen Petrosyan, Algebraic crystallographic groups
  • 2013-03-23: , Koferencja przygotowawcza do XV Wykładu im. A. Jankowskiego
  • 2013-02-20: Andrzej Szczepański, Homologiczna sztywność orientowalnych rozmaitości Hantzsche-Wendta
  • 2013-01-09: Michał Jabłonowski, Monoid markowanych diagramów dla zawęźlonych powierzchni II
  • 2012-12-19: Michał Jabłonowski, Monoid markowanych diagramów dla zawęźlonych powierzchni
  • 2012-12-12: Andrzej Szczepański, Kohomologiczna sztywność rozmaitości Hantzsche-Wendta
  • 2012-12-05: Ewa Tyszkowska, Theory of maps on orientable surfaces
  • 2012-11-28: Błażej Szepietowski, O reprezentacjach liniowych grup klas odwzorowań
  • 2012-11-21: Jerzy Popko, Z/2 kohomologie HW-rozmaitości (uwagi i przykłady)
  • 2012-11-14: Rafał Lutowski, Skończone grupy automorfizmów zewnętrznych grup krystalograficznych
  • 2012-11-07: Andrzej Szczepański, Sprawozdanie z kolokwium w Bonn
  • 2012-10-24: Andreas Zastrow, Geometryczny obraz trzeciej grupy homologii zawieszenia torusa II
  • 2012-10-10: Andreas Zastrow, Geometryczny obraz trzeciej grupy homologii zawieszenia torusa

Odczyty w roku akademickim 2011/2012:

  • 2012-05-30: Michał Jabłonowski, Skręcone-okręcone węzły torusowe
  • 2012-05-16: Maciej Niebrzydowski, Zbiory uporządkowane w kombinatoryce i topologii
  • 2012-05-09: Bartosz Putrycz, Płaskie instantony grawitacyjne
  • 2012-03-21: Piotr Karwasz, Od rozmaitości zespolonych do rozmaitości rzeczywistych
  • 2012-03-14: Anna Karolina Szymusiak, Entropia kowariantnego pomiaru kwantowego
  • 2012-02-29: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta III
  • 2012-01-11: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta II
  • 2012-01-04: Marek Hałenda, Rzeczywiste powierzchnie bieliptyczne
  • 2011-12-14: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta
  • 2011-12-07: Marek Hałenda, Geometria kwazikryształów II
  • 2011-11-30: Marek Hałenda, Geometria kwazikryształów I
  • 2011-11-23: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości – proste grupy holonomii II
  • 2011-11-16: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości – proste grupy holonomii I
  • 2011-11-09: Andrzej Szczepański, Wiązki styczne rozmaitości Hantzsche-Wendta II
  • 2011-10-26: Andrzej Szczepański, Wiązki styczne rozmaitości Hantzsche-Wendta I
  • 2011-10-19: Andreas Zastrow, Konieczne i dostateczne kryteria dla istnienia uogólnionych nakryć uniwersalnych
  • 2011-10-12: Olga Ziemiańska, Ciąg spektralny nakrycia kompleksów grup

Odczyty w roku akademickim 2010/2011:

  • 2011-03-23: Andreas Zastrow, Traktrysa, pseudosfera i geometria hiperboliczna (kontynuacja)
  • 2011-03-16: Bartosz Putrycz, O działaniach grup skończonych na rozmaitościach/orbifoldach płaskich
  • 2011-03-09: Andreas Zastrow, Traktrysa, pseudosfera i geometria hiperboliczna
  • 2011-02-23: Tomasz Filar, Klasyfikacja grup z małą liczbą Vasqueza. Uzupełnienie
  • 2011-01-05: Michał Jabłonowski, Symetryczny quandle i niezorientowane powierzchnie
  • 2010-11-03: Tomasz Filar, Klasyfikacja grup z małą liczbą Vasqueza
  • 2010-10-20: Andreas Zastrow, Uogólnione grafy Cayleya dla przestrzeni jednowymiarowych
  • 2010-10-13: Maciej Mroczkowski, Klasyfikacja węzłów w pełnym torusie do 6 skrzyżowań
  • 2010-10-06: Piotr Przytycki, Laminacje kończące i krzywa Noebelinga

Odczyty w roku akademickim 2009/2010:

  • 2010-05-05: Michał Jabłonowski, Niezmiennik splotu powierzchniowego, bez punktów potrójnych przyrzutowaniu.
  • 2010-03-10: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości.
  • 2010-02-17: Tomasz Filar, Własności standardowej G-kraty i homomorfizmu Vasqueza dla pewnych grup G.
  • 2010-01-13: Andrzej Szczepański, Eta niezmienniki płaskich rozmaitości.
  • 2010-01-08: Michał Jabłonowski, 2-supły jako monoidalna 2-kategoria z dualnościami.
  • 2009-12-18: Józef Przytycki, Homologie quandli: graf obliczeń i operacje homologiczne.
  • 2009-12-09: Marek Hałenda, Grupy podstawowe zespolonych rozmaitości Hantzsche-Wendta.
  • 2009-12-02: Marek Hałenda, Grupy podstawowe zespolonych rozmaitości Hantzsche-Wendta.
  • 2009-11-25: Bartosz Putrycz, Grupy i rozmaitości Hantzsche-Wendta. Ciągi spektralne, spin struktury.
  • 2009-11-04: Bartosz Putrycz, Grupy i rozmaitości Hantzsche-Wendta. Wstęp, własności homologiczne.
  • 2009-10-28: Maciej Mroczkowski, Ograniczenia pochodzące ze skein modułów dla liczby południkowej splotów w pełnym torusie.
  • 2009-10-21: Rafał Lutowski, Grupy symetrii płaskich rozmaitości. Centralizatory podgrup skończonych GL(n,Z).
  • 2009-10-14: Rafał Lutowski, Grupy symetrii płaskich rozmaitości. Pierwsza grupa kohomologii grup skończonych.