Rok 2015 Rokiem Matematyki na Pomorzu

Sejmik Województwa Pomorskiego ogłosił rok 2015 Rokiem Matematyki na Pomorzu. Pomysłodawcą inicjatywy jest Uniwersytet Gdański, ale współpracę chętnie podjęły trzy pomorskie uczelnie: Akademia Pomorska w Słupsku, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Z okazji Roku Matematyki te trzy pomorskie uczelnie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przygotowały wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców Pomorza.

Informacje na temat wszystkich imprez przygotowanych z okazji Roku Matematyki można znaleźć na stronie rokmatematyki.pomorskie.eu. Wszelkie informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Gdański są dostępne na stronie ug.edu.pl/rm2015.

Serdecznie dziękujemy pracownikom oraz studentom Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki za aktywne włączenie się w organizację obchodów Roku Matematyki na Pomorzu.