Wręczenie nagród w konkursie Origami modułowe

W dniu 21 stycznia 2016r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbędzie się Konferencja podsumowująca Rok Matematyki na Pomorzu. W czasie trwania Konferencji zostaną wręczone nagrody finalistom konkursu oraz upominki dla wszystkich uczestników Konkursu.

Fotorelacja z konkursu kulinarnego

Konkurs kulinarny "Matematyka na talerzu - smakołyki na Rok Matematyki" dobiegł końca. Uczniowie szkół odnaleźli niesamowite inspiracje w królowej nauk i przeszli samych siebie przygotowując wyjątkowo apetyczne i pyszne potrawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu!

Finał konkursu Mat2Tab2015

W dniu 15 maja 2015 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Ogólnopolskiego Akademickiego Konkursu Mat2Tab2015. Do finału konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów studenckich i 2 zespoły juniorów.

Ogródek Matematyczny

1 czerwca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się impreza przeznaczona dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. „Ogródek Matematyczny”.

Pokaz filmów

Zapraszamy na pokaz filmów o tematyce matematycznej.

Finał Ligi Matematycznej 2014/2015

20 kwietnia 2015 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu "Liga Matematyczna 2014/2015", organizowanego przez Koło Naukowe Matematyków UG.

XII Matematyczne Warsztaty KaeNeMów na Helu

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. na Helu odbyły się Matematyczne Warsztaty KaeNeMów organizowane przez Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Gdańskiego oraz Naukowe Koło Matematyki Politechniki Gdańskiej.

II Polygon Matematyczny - Warzenko 2015

W dniach 25.01.2015 r. – 31.01.2015 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Kolonijnym w Warzenku koło Gdańska odbył się obóz matematyczny „II Polygon Matematyczny" organizowany przez Stowarzyszenie „bez rutyny" oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Otwarcie wystawy prac Tobiasza Budzyńskiego

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy dzieł sztuki inspirowanych matematyką, która znajduje się w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 57) na parterze w holu głównym.

Inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

21 stycznia 2015 w Bibliotece Głównej UG odbyła się uroczysta inauguracja Roku Matematyki. Pośród wielu atrakcji znalazł się happening matematyczny  przeznaczony dla dzieci oraz uczniów ze wszystkich poziomów edukacji. Na kilkunastu stoiskach na uczestników czekały rozmaite gry i zabawy inspirowane oraz związane z matematyką.