Fotorelacja z konkursu kulinarnego

Konkurs kulinarny "Matematyka na talerzu - smakołyki na Rok Matematyki"  to było niespotykane wydarzenie i świetna zabawa. Uczniowie szkół odnaleźli niesamowite inspiracje w królowej nauk i przeszli samych siebie przygotowując wyjątkowo apetyczne i pyszne potrawy.

W czasie, w którym uczniowie przygotowywali swoje potrawy pod czujnym okiem jury technicznego, goście wysłuchali interesującej "Opowieści o matematyce" oraz ciekawostek i anegdot związanych ze słynną Lwowską Szkołą Matematyczną i Księgą Szkocką.

W kategorii danie główne jury pierwsze miejsce przyznało drużynie z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni za przygotowaną potrawę o nazwie: Kaczka z sosem z czerwonego wina, krokietem z kalafiora, pieczonymi warzywami, crudite z kapusty włoskiej, puree z dyni.

W kategorii deser zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku z deserem o nazwie: Pigwa do potęgi 6-Asiet z pigwy.

Pozostaje nam życzyć dalszych sukcesów tak kreatywnym młodym ludziom, którzy stanęli na wysokości zadania i nie raz zaskoczyli jury swoimi pomysłami i przygotowanymi daniami.

Poniżej zdjęcia z konkursu!

Galeria zdjęć

2015/12/21