Od karteczki do bryłeczki

Katarzyna Karasek, Dawid Kamiński - Od karteczki do bryłeczki

Do wykonania „kręciołka” będziemy potrzebowali 30 kwadracików (my wykorzystaliśmy kwadraty o boku długości 7 cm). Kolor jest oczywiście uzależniony od własnych preferencji. Wykonanie bryły nie wymaga wielu umiejętności, nie jest to zadanie łatwe dla osób początkujących, jednak efekt jest w 100% osiągalny.

Na początku przygotowujemy jeden z kwadracików i składamy go na pół, rozkładamy i ponownie składamy na pół, tylko w drugą stronę. Rozwijamy kartkę i składamy ją po przekątnej, rozwijamy i powtarzamy tę czynność w drugą stronę. Rozkładamy kartkę i składamy ją w taki sposób aby utworzył się trójkąt z czterema skrzydłami.

Teraz chwytamy prawe skrzydło i zawijamy je do środka i tę czynność powtarzamy czterokrotnie. Musimy wykonać 30 takich modułów. Nie należy się przejmować gdy zawijasy będą się co chwila rozwijały. Nasze też nie zawsze były idealne, a mimo to powstawały piękne bryły.

Teraz pozostało nam połączyć wszystkie elementy. Chcąc utworzyć pierwszą część, musimy połączyć ze sobą pięć modułów i do tak utworzonej części bryły dodajemy kolejne podzespoły. Tę czynność powtarzamy do momentu uzyskania oczekiwanego efektu, czyli do połączenia ze sobą trzydziestu modułów.

Mamy nadzieję, że wszystkim uda się dotrwać do końca i stworzyć własne orgiami modułowe, które może posłużyć za ozdobę. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Na załączonym filmie można prześledzić realizację wyżej opisanej procedury. Powodzenia!

Filmy

Origami modułowe - Od karteczki do bryłeczki

Inne artykuły związane z hasłami: #origami 
2015/10/28