Artykuły w/g tagów

Artykuły oznaczone tagami '#imprezy'

Piękno Matematyki - wystawa prac plastycznych

W Roku Matematyki Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego organizuje wystawę dzieł sztuki inspirowanych matematyką. Wystawa ma na celu ukazanie piękna matematyki, a jednocześnie obalenie stereotypu, że matematyka jest niedostępna dla osób o uzdolnieniach humanistycznych i artystycznych.

Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji

Dnia 26 listopada 2015r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejne wydarzenie popularnonaukowe skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

Mecz pokazowo-szkoleniowy w ramach konferecji Trimat

W sobotę 3 października 2015r., w godzinach 14.30-17.15, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbędzie się mecz pokazowy. Mecz odbędzie się na poziomie ponadgimnazjalnym, zgodnie z regulaminem Pomorskich Meczów Matematycznych  i da możliwość wszystkim zainteresowanym przyjrzenia się takiej imprezie z bliska.

Ogródek Matematyczny

1 czerwca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się impreza przeznaczona dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. „Ogródek Matematyczny”.

Pokaz filmów

Zapraszamy na pokaz filmów o tematyce matematycznej.

Pomorskie Mecze Matematyczne

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze Stowarzyszeniem "bez rutyny", powołał, w Roku Matematyki,  do życia drużynowe konkursy matematyczne. Każdy mecz, poprzez swoją oprawę, staje się świętem matematyki w danej szkole. Rozgrywki owocują nowymi przyjaźniami między uczniami, nauczycielami i szkołami, współpracą kółek matematycznych, wspólnymi wyjazdami i innymi wydarzeniami.

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

W dniach 19 - 25 maja 2015 r. odbędzie się kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki - wydarzenia popularno-naukowego organizowanego od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane.

Otwarcie wystawy prac Tobiasza Budzyńskiego

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy dzieł sztuki inspirowanych matematyką, która znajduje się w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 57) na parterze w holu głównym.

Konkurs na jednokadrowy komiks

Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego organizuje konkurs na jednokadrowy komiks oparty o zdjęcie związane z ludźmi matematyki.

Pomorska Noc Matematyki

W dniach 13 - 14 marca 2015 r na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się wiele imprez matematycznych przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców naszego województwa.

IV Seminarium „Bez matematyki kariery nie zrobisz”

W dniach 26 - 27 marca 2015 r odbędzie się dwudniowe seminarium naukowo-popularyzatorskie. Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza uczniów na warsztaty z historii matematyki i z zastosowań matematyki.

Konkurs Origami modułowe

W ramach Roku Matematyki na Pomorzu zapraszamy uczniów pomorskich szkół do wzięcia udziału w konkursie Origami modułowe, połączonego z wystawą oraz licytacją prac. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy geometrycznej, rozwijanie wyobraźni geometrycznej oraz pogłębienie zamiłowania do sztuki origami.

Matematyczne referaty uczniowskie

Uczniowie, którzy chcą zasmakować prawdziwej pracy badawczej i na własnej skórze doświadczyć jak to jest zajmować się matematyką zawodowo, za pośrednictwem swoich macierzystych szkół będą mogli zgłosić się do Instytutu Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego i rozpocząć taką przygodę.
 

Ogólnopolski Konkurs Akademicki - Mat2Tab 2015

Jest to kolejna edycja trzyetapowego konkursu, w którym zespoły studentów lub uczniów szkół ponadgimnazjalnych tworzą różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, w formie aplikacji na tablice interaktywne.

Inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

21 stycznia 2015 w Bibliotece Głównej UG odbyła się uroczysta inauguracja Roku Matematyki. Pośród wielu atrakcji znalazł się happening matematyczny  przeznaczony dla dzieci oraz uczniów ze wszystkich poziomów edukacji. Na kilkunastu stoiskach na uczestników czekały rozmaite gry i zabawy inspirowane oraz związane z matematyką.