Artykuły w/g tagów

Artykuły oznaczone tagami '#konkursy'

Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji

Dnia 26 listopada 2015r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejne wydarzenie popularnonaukowe skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

Mecz pokazowo-szkoleniowy w ramach konferecji Trimat

W sobotę 3 października 2015r., w godzinach 14.30-17.15, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbędzie się mecz pokazowy. Mecz odbędzie się na poziomie ponadgimnazjalnym, zgodnie z regulaminem Pomorskich Meczów Matematycznych  i da możliwość wszystkim zainteresowanym przyjrzenia się takiej imprezie z bliska.

Finał konkursu Mat2Tab2015

W dniu 15 maja 2015 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Ogólnopolskiego Akademickiego Konkursu Mat2Tab2015. Do finału konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów studenckich i 2 zespoły juniorów.

Finał Ligi Matematycznej 2014/2015

20 kwietnia 2015 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu "Liga Matematyczna 2014/2015", organizowanego przez Koło Naukowe Matematyków UG.

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

W dniach 19 - 25 maja 2015 r. odbędzie się kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki - wydarzenia popularno-naukowego organizowanego od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane.

Konkurs Origami modułowe

W ramach Roku Matematyki na Pomorzu zapraszamy uczniów pomorskich szkół do wzięcia udziału w konkursie Origami modułowe, połączonego z wystawą oraz licytacją prac. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy geometrycznej, rozwijanie wyobraźni geometrycznej oraz pogłębienie zamiłowania do sztuki origami.