Otwarcie wystawy prac Tobiasza Budzyńskiego

Wystawa dzieł sztuki inspirowanych matematyką

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 57) na parterze w holu głównym. Autorem prac jest Pan Tobiasz Budzyński, student rzeźby na ASP w Gdańsku. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 14 marca. Zapraszamy na otwarcie wystawy w sobotę 14 marca o godzinie 10.45, w audytorium numer 2 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG oraz na spotkanie z autorem o godzinie 11.00 w holu wydziału, przy wystawionych pracach.

Tobiasz Budzyński (fb.com/szaibot)

Urodzony w 1985 r. w Gdańsku, choć nie uznaje tego za swój początek a zdaje sobie sprawę z problemu poznania początku wszechświata, życia i osobowości, okres Liceum spędził w Warszawie. Od 2004 podjął indywidualne studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Magister matematyki, promotor – prof. Robert Wolak, specjalność: teoretyczna. Nauczał analizy matematycznej oraz algebry liniowej z geometrią na Politechnice Wrocławskiej.

Od 2011 studiuje rzeźbę w pracowni prof. Mariusza Białeckiego na ASP w Gdańsku, gdzie stworzył m.in. „Korzeń drzewa - foliacja”, „T^2/{(x,x): x \in T}”, a w Rodowie „Drogę do szkoły”. Założyciel koła Spaw. Prowadzi warsztaty matematyczno-plastyczne. Interesuje się granicami poznania, uwielbia grę na pianinie i ruch. Ojciec syna.


Inne artykuły związane z hasłami: #imprezy  #wystawy 
2015/03/10