Uniwersytet Gdański Instytut Matematyki
Rezerwacja sprzętu i sal Plan zajęć Poczta

Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach – z programowaniem i analizą danych

Aktualności

aktualnosci-2016

kluczykUG

Aktualnie nie ma naboru na studia podyplomowe Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach – z programowaniem i analizą danych.
01 lipca 2021 roku

Szanowni Państwo, podjęłam decyzję o nieuruchomianiu trzeciej edycji studiów. Serdecznie zapraszam w przyszłym roku, na nową edycję studiów jeszcze bardziej nowoczesną, uwzględniającą dynamiczne zmiany w nowych technologiach.

Kierownik studiów
Dr Joanna Czarnowska

29 września 2017 roku

kluczykUG Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK)

Od 8 maja 2017 r. trwa nabór na trzecią edycję studiów. Zapraszamy, studiuj z nami. Warto wiedzieć więcej.
8 maja 2017 roku

kalendarz
Terminy zjazdów – semestr letni 2016/2017
2 lutego 2017 roku

Po inauguracjizdjęcia

Tradycyjnie już, pierwszy dzień zajęć rozpoczął się Inauguracją. Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, prof. dr hab. Piotr Bojarski, powitał zgromadzonych gości i życzył słuchaczom oraz wykładowcom owocnej pracy. Wszyscy wysłuchali przesłanego powitania Prezesa Związku Doradców i Maklerów, Pawła Cymcyka, który nie mógł osobiście być na Inauguracji. Dalej pozytywnie motywowały słuchaczy do pracy firmy współorganizujące studia: Atena i Misys. Słuchacze po doładowaniu energii kawą i ciasteczkiem, rozpoczęli zajęcia z przedmiotów: Programowanie w języku Python i Metody probabilistyczne w analizie ryzyka z pakietem R.

22 października 2016 roku

logoMFI
Inauguracja Roku Akademickiego 22.10.2016 – ZAPROSZENIE
13 października 2016 roku

kalendarz
Terminy zjazdów – semestr zimowy 2016/2017
28 września 2016 roku

Zakończenie Roku Akademickiego 2015/2016zdjęcia

Pierwsza edycja studiów jest już za nami. Na uroczystym Zakończeniu, które odbyło się w sobotę drugiego lipca, nasi Słuchacze otrzymali świadectwa ukończenia studiów. Wręczył je dyrektor Instytutu Matematyki prof. Andrzej Szczepański. Rok temu rozpoczęliśmy studia uroczystą Inauguracją – wówczas to firmy współorganizujące prezentowały siebie. Teraz absolwenci Bartosz Trzpis, Krystian Warzocha i Krzysztof Szulca, w referacie „Estymacja miar ryzyka”, przedstawili wybrane metody estymacji miar Value-at-Risk i Expected Shortfall oraz przeanalizowali ich działanie na przykładzie portfela wybranych spółek.
Dziękuję, teraz już naszym absolwentom, za wybór tych studiów, za całoroczną wspólną pracę i życzę jeszcze ciekawszych wyzwań na przyszłość.

Kierownik studiów
Dr Joanna Czarnowska

2 lipca 2016 roku

logoMFI
Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2015/2016 – ZAPROSZENIE
27 czerwca 2016 roku

kluczykUG Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK)

Od 9 maja 2016 r. trwa nabór na drugą edycję studiów. Zapraszamy, studiuj z nami. Warto wiedzieć więcej.
2 maja 2016 roku

studia-z-przyszloscia-male

Nasze studia otrzymały certyfikat „Studia z Przyszłością”, przyznawany w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacyjnym, który służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Więcej informacji i relacja z Galii Finałowej – tutaj
16 marca 2016 roku

Rozpoczęliśmy drugi semestr. Słuchacze otrzymali wpisy do indeksów. Semestr pierwszy zakończył się egzaminem z Instrumentów finansowych. Egzaminujący Artur Urbanowicz jest absolwentem matematyki Wydziału MFI UG, pracuje w firmie MISYS, a ponadto wydał ostatnio horror Gałęziste.

20 lutego 2016 roku

kalendarz
Terminy zjazdów – semestr letni 2015/2016
19 stycznia 2016 roku

Dzisiaj Słuchacze otrzymali pierwsze wpisy w indeksach od Pawła Cymcyka, Prezesa Związku Maklerów i Doradców, z Notowań i wyceny instrumentów finansowych. Dwie najlepsze grupy przygotowujące projekty zaliczeniowe dostały propozycje udziału w kursie maklerskim, organizowanym przez ZMiD ze zniżką 50%.

10 stycznia 2016 roku

W ramach przedmiotu Projektowanie baz danych. Język SQL, prowadzonego przez prodziekan Hannę Furmańczyk, pierwsze warsztaty poprowadził Krzysztof Własiuk, ekspert odpowiedzialny za architekturę rozwiązań informatycznych dla klientów firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe – zobacz zdjęcia

15 grudnia 2015 roku

Mamy już za sobą 5 zjazdów, 55 godzin zajęć – półmetek pierwszego semestru. Kończymy pierwsze projekty, kolejne przed nami. Na ostatnim zjeździe (28-29 XI) zajęcia z Notowań i wyceny instrumentów finansowych poprowadził Paweł Cymcyk, Prezes Związku Maklerów i Doradców, prowadzący też blog DNA Rynków, który został ekonomicznym blogiem roku 2014 – zdjęcia z zajęć

5 grudnia 2015 roku

Kolejna edycja studiów planowana jest w październiku 2016 roku.
1 grudnia 2015 roku

Reportaż w Radiu MORS z Inauguracji – odtwórz
23 października 2015 roku

Po Inauguracjizdjęcia

Uczestników uroczystości powitał Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki prof. dr hab. Piotr Bojarski. Następnie, w ciekawy sposób o potencjale i możliwościach Uniwersytetu, a także całego naszego regionu opowiedział prof. dr hab. Mirosław Szreder, Prorektor ds. Rozwoju i Finansów UG. Gośćmi i jednocześnie w pewnym sensie gospodarzami, jako że firmy współtworzyły program studiów, byli – wiceprezes zarządu spółki Atena, Jacek Szymański oraz dyrektor oddziału firmy Misys w Gdyni, Krzysztof Samaszko. W krótkich prezentacjach, firmy przekonywały słuchaczy, że są atrakcyjnym, dającym możliwości rozwoju, miejscem pracy. Po prezentacji wykładowców przez kierownika studiów, uroczystość zakończyła się wręczeniem Słuchaczom indeksów przez Dyrektora Instytutu Matematyki, prof. dr hab. Andrzeja Szczepańskiego oraz upominków od firm. Na koniec, na rozmowy przy kawie lub herbacie zaprosił gości Dziekan.

18 października 2015 roku

logoMFI
Inauguracja Roku Akademickiego 17.10.2015 – ZAPROSZENIE
13 października 2015 roku

klodka

Rekrutacja na pierwszą edycję studiów zakończona – przyjętych zostało 25 osób. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji studiów i ich promocji. Zainteresowanie studiami było i jest duże. Dziękuję też wszystkim, którzy zarejestrowali się w systemie IRK, a było to ostatecznie 45 osób. Zapraszamy na kolejną edycję studiów, która wstępnie jest planowana na luty 2016 r. Więcej informacji na ten temat będzie na stronie studiów w listopadzie.

Kierownik studiów
Dr Joanna Czarnowska

2 października 2015 roku

kalendarz
Terminy zjazdów – semestr zimowy 2015/2016
18 września 2015 roku

Rosnące możliwości zatrudnienia w branży finansowej – zobacz artykuł
30 lipca 2015 roku

logoIiP
Studia zostały objęte partnerstwem przez Invest in Pomerania – artykuł o studiach
26 czerwca 2015 roku

Rozmowa Macieja Goniszewskiego z Joanną Czarnowską w Radiu MORS – odtwórz rozmowę
24 czerwca 2015 roku

bojarski

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki od wielu lat kształci młodych, zdolnych, otwartych na świat ludzi, często pracujących nad złożonymi zagadnieniami w interdyscyplinarnych grupach, cenionych i pożądanych przez pracodawców. Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby rynku, jednocześnie pamiętając o wszechstronnym kształceniu naszych studentów tak, aby w przyszłości samodzielnie mogli sprostać pojawiającym się wyzwaniom. Dynamicznie zachodzące zmiany wymagają ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, uzupełniania wiedzy o nowe osiągnięcia nauki, często z pokrewnych dyscyplin. Nasz Wydział poprzez skupianie specjalistów z różnych dziedzin ma potencjał do tego, aby wspólnie z ekspertami zewnętrznymi odpowiadać na wysokie wymagania świata biznesu.
Studia podyplomowe Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach – z programowaniem i analizą danych są próbą odpowiedzi na oczekiwania pracodawców. Serdecznie zapraszam na te wyjątkowe studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę programistyczną i nowoczesną analizę statystyczną z wykorzystaniem ich w finansach i ubezpieczeniach. Niewątpliwym atutem tych studiów jest też to, że powstały przy wspólnej inicjatywie z pracodawcami.

Dziekan Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki
Prof. dr hab. Piotr Bojarski

szczepanski

Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego jest najlepszą tego typu jednostką uczelnianą na Pomorzu. Prowadzi wszechstronne studia ze wszystkich działów matematyki. Do wiodących dziedzin należą probabilistyka, równania różniczkowe oraz topologia z geometrią. Nasi absolwenci są zatrudniani m.in. przez banki, firmy ubezpieczeniowe oraz jako nauczyciele.
Zapraszam na studia podyplomowe Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach – z programowaniem i analizą danych, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, które powstały w wyniku naszej współpracy z pracodawcami.

Dyrektor Instytutu Matematyki
Prof. dr hab. Andrzej Szczepański