Spotkania akademickie

Z wielką przyjemnością zapraszamy uczniów  z województwa pomorskiego do udziału w nowej odsłonie projektu „Zdolni z Pomorza”, jaką przygotował Uniwersytet Gdański.

W semestrze letnim w  roku akademickim 2018/19 uruchamiamy cykl SPOTKAŃ AKADEMICKICH z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii oraz kompetencji społecznych, obejmujący bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykładowców akademickich dla chętnych uczniów w wybrane piątki i soboty. 
Spotkanie akademickie umożliwia uczniom szczególnie uzdolnionym poznanie środowiska akademickiego, zaplecza technicznego uczelni oraz aktualnego stanu rozwoju poszczególnych dziedzin nauki.
Każde spotkanie obejmuje 6 godzin dydaktycznych: wykładów, ćwiczeń i warsztatów/laboratoriów. W przerwach przewidziano poczęstunek dla uczestników oraz atrakcyjne formy aktywności fizycznej.
 

Harmonogram spotkań akademickich w semestrze letnim 2018/19

 
Termin Etap Przedmiot Temat Zapisy Miejsce
09.03.2019 sobota uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne Kompetencje społeczne
Mów, co chcesz – byle poprawnie! O normach i błędach językowych
 
zapisy zakończone
 
Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
16.03.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych matematyka Jak duża jest nieskończoność? zapisy zakończone Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
23.03.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Kompetencje społeczne Wehikuł czasu i inne fantazje naukowe-czyli o literackich i filmowych obrazach przyszłości Spotkanie odwołane z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
30.03.2019 sobota
uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne
chemia Właściwości pierwiastków chemicznych

HARMONOGRAM

 
zapisy zakończone

 
Wydział Chemii UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 63)
30.03.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych fizyka Fale elektromagnetyczne-krótka historia  Spotkanie odwołane z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń
 
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
30.03.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych matematyka  Szukanie minimów i maksimów w zadaniach optymalizacyjnych Spotkanie odwołane z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń
 
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
06.04.2019 sobota uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne biologia Pasożyty - obcy wewnątrz nas? zapisy zakończone
 
Wydział Biologii UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 59)
06.04.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych kompetencje społeczne Creative writing - tworzenie w słowie. Pomiędzy techniką a medytacją zapisy zakończone
 
Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
13.04.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych chemia Właściwości pierwiastków bloku D

HARMONOGRAM

 
zapisy zakończone Wydział Chemii UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 63)
13.04.2019 sobota uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne matematyka  Jak dzielić sprawiedliwie, czyli o podziale proporcjonalnym zapisy zakończone
 
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
26.04.2019 piątek
zmiana terminu!
uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych kompetencje społeczne Wehikuł czasu i inne fantazje naukowe - czyli o literackich i filmowych obrazach przyszłości

OPIS I HARMONOGRAM

 
Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
27.04.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych matematyka

Czy wymiar musi być całkowity? Fraktale i ich paradoksalne własności

UWAGA: przedłużona rejestracja!
 
zapisy zakończone Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
18.05.2019 sobota uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne informatyka Wylataj sobie model 3D zapisy zakończone Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
18.05.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych informatyka Drony w służbie modelowania 3D zapisy zakończone Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
18.05.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych biologia Wykorzystanie narzędzi biotechnologii w diagnostyce-zintegrowane z kursem e-learningowym zapisy zakończone Wydział Biologii UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 59)
24.05.2019
piątek
nowy termin!
uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych kompetencje społeczne Creative writing - tworzenie w słowie. Pomiędzy techniką a medytacją

OPIS I HARMONOGRAM

 
zapisy poprzez e-maila na adres:
mjarmulowicz@poczta.onet.pl
do 22.05.2019 r.

tytuł maila: spotkanie akademickie z kompetencji
treść: imię, nazwisko, szkoła, klasa
Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
25.05.2019 sobota uczniowie klas VII-VIII, klasy gimnazjalne fizyka Mikroskopia

HARMONOGRAM

 
zapisy poprzez e-maila na adres:
joanna.gondek@ug.edu.pl
do 22.05.2019 r.

tytuł maila: spotkanie akademickie z fizyki
treść: imię, nazwisko, szkoła, klasa
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)
25.05.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych kompetencje społeczne Między słowem a obrazem. Czytamy teksty ikoniczne zapisy wkrótce Wydział Filologiczny UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 55)
08.06.2019 sobota uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych matematyka Łańcuchy Markowa, czyli co ma wspólnego rachunek prawdopodobieństwa z ruletką zapisy wkrótce Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku-Oliwie (ul. Wita Stwosza 57)

 Ważne informacje organizacyjne

Spotkania akademickie rozpoczynamy o godzinie 10.00 (zarejestrować bedzie można się do godziny 9.45).  Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w spotkaniu dla osób, które nie uczestniczyły w spotkaniach akademickich w 2016, 2017 , 2018 lub 2019 r.  jest posiadanie odpowiednio wypełnionych i podpisanych przez ucznia pełnoletniego lub rodzica czterech dokumentów, które można pobrać tutaj.
Dodatkowo na stronie pojawił się NOWY dokument  "Oświadczenie 4 tygodnie po zakonczeniu udzialu.pdf", który wypełniają
WSZYSCY, nawet Ci, którzy uczestniczyli już w zajęciach w ramach projektu Zdolni z Pomorza.
 

2019/05/20