Warsztaty

UWAGA: uruchamiamy wstępne zapisy!

Pomorskie Warsztaty Naukowe – Zdolni z Pomorza
edycja II

 

Szanowni Nauczyciele,
 
Serdecznie zapraszamy Was wraz z grupą zdolnych uczniów na drugą edycję Pomorskich Warsztatów Naukowych – Zdolni z Pomorza, które planujemy we wrześniu 2020 roku na Uniwersytecie Gdańskim w ramach realizacji projektu
 

                                                         „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański”.

Na ten moment nie możemy podać dokładnego terminu warsztatów, ale chcielibyśmy, aby były one w dniach 20 – 25 września.
Mamy nadzieję, że będzie to wspaniała okazja do wspólnego zajmowania się takim dziedzinami nauki jak biologia, chemia, filologia, fizyka, informatyka, kulturoznawstwo i matematyka. Na uczniów czekają specjalistyczne wykłady, ćwiczenia, doświadczenia (do samodzielnego przeprowadzenia), możliwość udziału w projektach, warsztatach, konkursach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. W tym czasie nauczyciele będą mogli uczestniczyć w kursach doskonalących (z wybranej dziedziny). Zajęcia planowane są nie tylko w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego, ale również w miejscach takich jak teatr, czy muzeum.
 
Do kogo skierowana jest oferta?
Na warsztaty może zgłosić się każdy nauczyciel uczący biologii, chemii, fizyki, informatyki, języka polskiego, czy matematyki w jednej ze szkół województwa pomorskiego wraz z grupą od 3 do 12 zdolnych uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 będą uczniami 7 lub 8 klasy szkoły podstawowej albo uczniami szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej. Przy czym może być tak, że nauczyciel matematyki zgłasza się wraz z grupą 11 uczniów, w której jest np. troje uczniów zdolnych z matematyki, czworo zdolnych z biologii, 1 osoba uzdolniona z fizyki oraz troje uczniów zafascynowanych chemią.
 
 
Jak wygląda zgłoszenie?
Z powodu nadzwyczajnej sytuacji, w której znalazł się teraz Świat, nie możemy przewidzieć, czy planowane warsztaty rzeczywiście dojdą do skutku. Jednak już teraz, chcąc ocenić ewentualne zainteresowanie Państwa, bardzo serdecznie prosimy o nadsyłanie wstępnych zgłoszeń na adres zdolni@mat.ug.edu.pl. W zgłoszeniu należy podać swoje dane kontaktowe oraz przypuszczalną liczbę uczniów, z którymi planowaliby Państwo przyjechać oraz ich poziom edukacyjny (SP czy PP).
Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 15 maja 2020 r. Przesłanie wstępnego zgłoszenia nie jest jeszcze zapisem na warsztaty, a służy jedynie jako informacja dla Organizatorów o skali zainteresowania tą formą wsparcia. Procedurę oficjalnych zgłoszeń planujemy uruchomić na przełomie maja i czerwca.

Czy warsztaty są odpłatne?
Nie. Wszystkie zajęcia, zarówno te dla nauczycieli jak i dla uczniów odbywają się w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański”, który jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy warsztatów będą także mieli zapewnione zakwaterowanie w domach studenckich oraz całodzienne wyżywienie. Projekt pokryje również ubezpieczenie uczniów na czas warsztatów.
Nie będzie jednak możliwe sfinansowanie dojazdu uczestników na warsztaty.
 
Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wyglądają „Pomorskie Warsztaty Naukowe – Zdolni z Pomorza” zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku z pierwszej edycji.
 


Pomorskie Warsztaty Naukowe – Zdolni z Pomorza
edycja I

 

 
Galeria zdjęć


Szczegółowy opis imprez
2020/04/27